+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: skyfx

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

skyfx

skyfx i nasıl bilirsiniz?

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    3.038
    1.383 mesaja 3.215 teşekkür aldı
    My Mood
    Cool
    Bir IB firması imiş. SPK onaylı brokerlardan hiçbirinden iade alamazsınız bu IB ile.
    Veri geldi spread açıldı, etrafa neş'e saçıldı...

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir IB firması imiş. SPK onaylı brokerlardan hiçbirinden iade alamazsınız bu IB ile.
    selçuk abi, ne dediğini hiç anlamadım.

1- IB ne demek.
    2- ''spk onaylı brokerlardan iade almak'' ne demek.
    3- benim neden ''spk onaylı brokerlardan iade'' almam gerekiyor.
    4- skyfx normal bir ''forex broker firması'' değil mi.
    5- skyfx in diyer ''forex broker firmaları''yla ne alakası var.

skyfx ile neden ilgileniyorsun diye soracak olusanız, ben aslında zulu için firma arıyorum. aslında zulu ile ilgileniyorum. skyfx i sormam ondan.

4. 06/12/2012 08:28

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    3.038
    My Mood
    Cool
    Sayın Ayben Bey,

Öncelikle bu piyasanın işleyişine çok yabancı olduğunuzu görüyorum. Lütfen bu konuda biraz daha araştırma yapmadan Zulu ya da başka bir şekilde yatırım yapmayın, sonuç para kaybı olacaktır.
    1. IB Introducing Broker'ın kısaltmasıdır ve işlem yaptırmayan fakat, diğer firmaların tanıtımını yapan firmalara bu ad verilir. İşlem yaptıran firma bu faaliyetleri için IB'ye müşterilerinin işlemleri üzerinden komisyon verir. IB de genellikle bu komisyonun bir kısmını müşterilerine iade eder ve bu şekilde müşteri çekmeye çalışır.
    2. Yukarıda söz ettiğim iade bu iadedir, yani komisyon iadesi. Yurt içindeki aracı kurumlarda (doğal olarak SPK denetimindeki kurumlar) yurtdışı bir IB vasıtasıyla hesap açılamıyor, dolayısıyla komisyon iadesi almanız mümkün olmuyor.
    3. Bir IB firma hakkında bilgi sorduğunuz için sizin komisyon iadesi alma amacınız olduğunu düşündüm, ama siz Zulu'da işlem yapabileceğiniz bir kurum arıyormuşsunuz.
    4. Google'dan görebildiğim kadarıyla değil.
    5. IB - aracı kurum ilişkileri yukarıda anlattığım şekildedir.

Lütfen bu işe balıklama dalmayın, herkesin gözü küçük yatırımcının (yani sizin) paranızdadır. Kurtlar için yeni doğmuş yavrulardan daha kolay ve lezzetli bir av yoktur.

6. 2 kişi selcuk üyemize teşekkür etti:

Glikoz (07/12/2012), marcel_efendi (06/12/2012)

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    tamam. teşekkür. anladım sanırım.
    malumunuz, bu zulu'nun kendi sitesinde, ''şu broker şirketlerinde hesap açın'' diye bir liste var. o listede, zulu, ''hesap açıp zulu'ya bağlanabileceğiniz broker şirketleri'' diye liste vermiş.
    örneğin bu listede:
    -saxo markets.
    -varen gold bank fx.
    -admiral markets.
    -you trade fx.
    -lider forex.
    -iron fx.
    -skyfx.
    gibi şirketler var. işte bu şirketler arasında da bu skyfx de var. o yüzden skyfx'i de sordum size. yani ben zulu'da işlem yapmak için, hangi broker'da hesap açayım onu araştırıyorum.
    madem bu skyfx broker şirketi değil, zulu bunu listesine niye almış. neyse. skyfx kendisini, kendi sitesinde, forex broker şirketi diye tanıtıyor. anlamadım neyse boş ver.

Nereden
    karantina
    Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    322
    432 mesaja 666 teşekkür aldı
    sadece zuludan SİNYAL ALMAK için işlem yapacaksanız zulunun kendi firması olan aaafx e bakın...her işleme 2 pip karla başlarsınız böylece..gerci yarım pip i aaafx bir şekilde tırtıklıcaktır ama her durumda sinyal almak amaçlı aaafx öne cıkıyor.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    3.038
    My Mood
    Cool
    Alıntı ayben sensoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam. teşekkür. anladım sanırım.
    malumunuz, bu zulu'nun kendi sitesinde, ''şu broker şirketlerinde hesap açın'' diye bir liste var. o listede, zulu, ''hesap açıp zulu'ya bağlanabileceğiniz broker şirketleri'' diye liste vermiş.
    örneğin bu listede:
    -saxo markets.
    -varen gold bank fx.
    -admiral markets.
    -you trade fx.
    -lider forex.
    -iron fx.
    -skyfx.
    gibi şirketler var. işte bu şirketler arasında da bu skyfx de var. o yüzden skyfx'i de sordum size. yani ben zulu'da işlem yapmak için, hangi broker'da hesap açayım onu araştırıyorum.
    madem bu skyfx broker şirketi değil, zulu bunu listesine niye almış. neyse. skyfx kendisini, kendi sitesinde, forex broker şirketi diye tanıtıyor. anlamadım neyse boş ver.
    Belki farklı bir SKY fx'tir. Bence de 'mutlaka hesap açacaksanız' Sn. nesmet'in belirttiği gibi aaafx'te hesap açın, çok para yatırmayın ama...

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki farklı bir SKY fx'tir. Bence de 'mutlaka hesap açacaksanız' Sn. nesmet'in belirttiği gibi aaafx'te hesap açın, çok para yatırmayın ama...
    hayır, aynı skyfx. başak skyfx yok. kıbrıs firması. ama dediğinizi analdım, zulunun kendi şirketini kullanalım. daha avantajlı olacak.
    konudan konuya geçiyoruz da selçuk bey çok para yatırma dediniz. anladım ama bu seferde malum işlem dalgalanmalarında marjin yetersiz olacak. lot küçük tutula bilir. brokerlar küçük hesap'a soğuk bakıyorlar.
    bazı brokerlar hesap açmak için alt sınır koyuyorlar. mesela zulu için: saxo 5 bin dolar, varen gold bank 25 bin dolar, admiral markets 10 bin dolar alt sınır koymuşlar zulu için. bunu gibi. yani bizde açacağınız hesabınızı zuluya bağlayacaksanız eyer o zaman en az bu kadarlık hesap açın diyorlar. bazı brokerlar böyle şartlar koyuyor. ama tabi sanırım küçük hesap küçük lot ile kullanıla bilir.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    şimdi benim skyfx ile ilgili anladığım şu:
    bu şirket bir forex broker şirketi değil. kendisi bir aracı şirket. yani gerçek forex broker şirketlerine aracılık ediyor. yani aslında kendisi bizzat forex piyasında yok. gerçek broker şirketlerine paravanlık yapıyor.
    doğru mu anlamışım.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    3.038
    My Mood
    Cool
    Alıntı ayben sensoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır, aynı skyfx. başak skyfx yok. kıbrıs firması. ama dediğinizi analdım, zulunun kendi şirketini kullanalım. daha avantajlı olacak.
    konudan konuya geçiyoruz da selçuk bey çok para yatırma dediniz. anladım ama bu seferde malum işlem dalgalanmalarında marjin yetersiz olacak. lot küçük tutula bilir. brokerlar küçük hesap'a soğuk bakıyorlar.
    bazı brokerlar hesap açmak için alt sınır koyuyorlar. mesela zulu için: saxo 5 bin dolar, varen gold bank 25 bin dolar, admiral markets 10 bin dolar alt sınır koymuşlar zulu için. bunu gibi. yani bizde açacağınız hesabınızı zuluya bağlayacaksanız eyer o zaman en az bu kadarlık hesap açın diyorlar. bazı brokerlar böyle şartlar koyuyor. ama tabi sanırım küçük hesap küçük lot ile kullanıla bilir.
    Başlangıç olarak en fazla 1000 $ gibi hatta daha az para yatırın, bu başlangıç deneme ve izleme olacak. Sonrasında performansa göre bakarsınız Ayrıca Zulu'da 1 ay süreli deneme hesabı açmanız da mümkün.

+ Konuya Cevap Yaz