+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mql4 mum kod yazma

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    20 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı assassin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yonetimden rica etsem 4 numaralı mesajdan itibaren sonuna kadar mesajları ilgili olduğu sansli_ daily EA başlığına taşıyabilirmisiniz

yani buraya
    http://www.fxgrup.com/forum/showthre...t=12612&page=2

Cevabınız için teşekkürler sn: Assassin kullandığım platform tcr bu akşam itibariyle 3 adet tcr platformu açıp 3 experti farklı pip aralığı farklı başlangıç ve bitiş saatleri ile aynı zaman biriminde kullanacağım ( pazartesi günü itibariyle mecburen ) ayrıca back test zaman aralığını daha fazla ( 3-6 ve 6-12 ve 12-24 ay ) yapıp uzun vadede test edeceğim. ve yaklaşık bir ay kadarda demoda deneyeceğim. olumlu olduğu takdirde forumda paylaşacağım. ve bunu gerçek hesapta yapılacak değişikliklerle revize edilerek uygulamaya geçeceğim. İnşallah sonuç hepimize uğurlu ( şanslı ) ve kazançlı olur.

son bir soru experti denerken zaman periyotu seçme bölümü yok bu sebeple ancak platformda seçebiliyoruz. şöyle bir örnek vereyim daha iyi anlatabilirim.

back test m1 spread 2 sonuç iyi
    back test m1 spread 5 sonuç biraz iyi
    back test m5 spread 2 sonuç çok az iyi
    back test m15 spread 2 pek iyi değil
    back test h1 spread 2 sonuç iyi değil

zaman biriminin ve spreadin az olması sonucu daha iyi oluyor.
    bu sebeple bende experti kurduğumda m1 platformunda çalıştırıyorum. platformdaki zaman birimi h1 olursa back testteki gibi sonuç dahamı kötü olur ben bunu uygulamadım. sizin acaba bilginiz yada yorumunuz varmıdır. yoksa fark etmez expert değerlere göre hareket ediyor zaman birimi sadece görmek açısından yapılmıştırmı acaba? saygılarımla

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    827
    720 mesaja 1.145 teşekkür aldı
    My Mood
    Fine
    expert herhangibir zaman dilimi kullanmıyor
    seçtiğiniz zaman aralığını değiştirdiği için oluyordur bu fark veya mt4 ünüzde mevcut verilerin sağlığı ile ilgili olabilir

aynı zaman dilimi aralığında ( yani örneğin, 01.01.2015 - 18.09.2015 arası ) m1 veya m5 ile yapsanız da sonucun değişmemesi gerek
    veya h1 de olsa

aradaki fark şu olabilir h1 seçtiğinizde kullanılan geçmiş verilerdeki bar miktarı arttığı için böyle bir sonuç olabilir
    siz öncelikle geçmiş verileri kullanma konusunda bir google incelemesi yapıp mt4 deki history center veya başka bir çözümle verilerinizi bir güvene almalısınız
    ' Double, double toil and trouble '

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    sn: Assassin merhaba nasılsınız;
    tarihçe merkezinden download yaptım geçmişte çalışayım diye 2015 öncesi
    olmuyor. sadece 2015 çalışabiliyorum. ayrıca aylar arasındaki fark 1-2 ayı geçmiyor buda bana uzun vadeli işlem
    yapmamı engelliyor. expert işlem açıp gidiyorum. akşam geldiğimde hiç işlem
    yapmamış oluyor buda bana o günü kaybettiriyor. aktif olarak zaman daraltarak
    yapıyorum bazen çalışmıyor. çok özür diliyorum ya ben beceremiyorum yada
    bir sorun var ama ne? sizden ricam expertin hangi menüsü tiklediğin yeri ne işe yarar
    bana gösterme şansınız varmı. çünkü zaman kaybı çok oluyor bazen optimizasyon
    kullanıyorum kaybettiğim zamanı kazanmak için oda 1 saate yakın sürüyor
    ama malesef oda sonuç vermiyor bazen buda yine zaman kaybı oluyor.
    bu stratejinin işe yarayıp yaramadığını nasıl anlayacağım. ilk başlarda
    size olumlu sonuç verdiğini belirmiştim. evet öyledi ama 2-3 gündür 100 deneme
    yaptım 30-40 ancak sonuç alabildim. zaten zamanı iyi değerlendiremiyorum
    bu sebeple sizden ricam bana expertin tüm değerlerinin ne işe yaradığını ve nasıl
    kullanıldığını rica etsem gösterebilirmisiniz. örn: 1. 9. ay arası bazen oluyor
    bazen olmuyor. değer başla step dur bunlara yazdığımız değerlerin anlamı nedir
    tarih belirtiyorum ama istediğim tarih aralığında işlem açmıyor. bu konuda bana
    yardımcı olursanız. size ve foruma stratejim hakkında en kısa sürede bilgi
    verebilirim yoksa çözebilmem aylar sonuca varmamda belki seneyi bulur
    eğer sonuç iyi çıkmaz ise anca zaman kaybı olur. emeğiniz ilginiz tartışılmaz
    size tekrar tekrar teşekkür ediyorum. ea konusundaki acemiliğimi bağışlamanızı
    rica ederim. saygılarımla

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    Sn: Ahmet bey kusura bakmayın hep size soruyorum ama bu strateji ile çalışırken
    aklımda farklı sistemler oluştu. farklı olarak 2 seçenek yapma şansımız varmı şöyleki;

stratejimiz: örn: 120 buy ve sell - 10 ve + 10 ters işlem toplam 40 pips fakat
    bunun dezavantajı günde 4 işlem 2 parite olursa 8 işlem ya teminat iyi olacak
    yada kaldıraç çok az olacak oda paritede trend başladığı zaman açık işlemler
    kapanmıyor ve hesap patlıyor bu sebeple stratejide 120 sell ve buy desek sadece pip
    aralığını belirtsek nasıl olur örn: 120 buy ve sell -10 +10 geri dönüşler yok
    yani 2 işlem olacak trend oluştuğunda ters işleme manuel olarak sl koymak elimizde
    olsun. yada diğer bir stratejim şu bir paritede eğer 10 pip artış yada düşüş olduğunda
    yükseliş ise buy düşüş ise sell işlem açacak sadece 1 işlem yani bir expert
    olabilirmi acaba? bu seçenek 20 yada 30-50 gibi aralıklar artırılabilir parite ve
    stratejist ile alakalı olacak yani yine expert geliştirmek elimizde olacak sizden
    taleplerim budur. eğer toplarsak.

1-) yazmış olduğunuz expertin kullanış detaylarını değerlerin en anlama
    geldiği ve nasıl kullanılabileceğini gösteren.
    2-) yeni strateji olarak aynı değerden buy ve sell ( 120 buy/sell 10 pip aralık )
    3-) yine yeni strateji olarak ani yükseliş yada düşüş ( haber olabilir ) sırasında
    10 yada 20 pip çıkan yada düşen bir değer

tekrar teşekkürler

bu arada denemelerim hala devam ediyor şuanki sonuçlar şöyle:
    1-)düşük teminatlarda 0.01 kaldıraç hesap patlatmıyor fakat kazanç 1 ay
    sonunda 100 usd oluyor. ( 2014 yada 2013 verileri kullanılamıyor. )
    2-) trend oluşumunda risk faktörü oluşuyor fakat ( teminat iyi ayrı ) kaldıraç
    az ise 500 usd kadar zararla kapanıyor fakat ilgili ay içnde uzun vade
    göremiyorum.

şimdilik bu kadar olumlu ve olumsuz paylaşımlarım devam edecektir.

saygılarımla

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    ayrıca bir sistem daha var oda belirli saatte al belirli saatte sat örn: eurusd 15:00 buy 30 pip 21:00 sell 20 pip gibi olabilirmi acaba

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    sn: Assassin expert ile ilgili taleplerime cevap vermediniz acaba çokmu şey
    istedim yada sorularımla sizi yordummu. ayrıca expert sınırlı ve demo demiştiniz
    süresimi var? her paritede denenebilirmi sınır ve demodan kasıt nedir. teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    özel mesaj atamıyorum, dosya yükleyemiyorum. yardımcı olacak biri varmı acaba?

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    özel mesaj sıkıntı yok. ama yükleme nasıl acaba?

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    827
    720 mesaja 1.145 teşekkür aldı
    My Mood
    Fine
    Merhaba Sn.Şansız,

daha önce size vermiş olduğum kodlar demo idi tarihe bağlı olarak kullanım dışı kalacak idi
    ama tarih sanırım 11 inci ay olması gerek , zira o kodları silmiştim onun süresiz olanını mql5 e yazdım orada vardı, ama onun da açık kaynak kodları silindi maalesef

neyse, yükleyemediyseniz yapabileceğim bir şey yok şuanda

mail atabilirsiniz bana assasin303@hotmail.com
    ' Double, double toil and trouble '

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Thumbs up selam

Alıntı fotojurnalist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar Metaeditör'de günlük h1 grafiğinde iki tane mumun açılış ve kapanışlarıyla ilgili kod yazmak istiyorum yardımcı olur musunuz ? indikatör yada şablon hangisini yapabilirsek..
    selamlar benim de munlarla ilgili bir calismam var bana bu konuda kod yazacak birileri lazim .nasil yardimci olabilirsiniz

+ Konuya Cevap Yaz