+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 64 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gayrimenkul sertifikalarına talep patladı!

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    40
    277 mesaja 430 teşekkür aldı
    Alıntı exxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi faizlerindeki düşüşlerin etkisiyle, Türkiye genelinde kredili konut satışlarındaki yüksek artış Mart ayında da sürdü. Genel konut satışlarının yüzde 10 arttığı Mart ayında kredili satışlardaki artış yüzde 30'u buldu.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, Mart ayında, 56 bin 376’sı yeni olmak üzere, yüzde 10 artışla toplam 128 bin 923 konut satıldı. Yüzde 17.4'e karşılık gelen 22 bin 443 adet ile İstanbul en çok konut satışının yapıldığı il oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 15 bin 4 konut satışı ve yüzde 11.6 pay ile Ankara, 8 bin 59 konut satışı ve yüzde 6.3 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 8 konut ile Hakkari, 12 konut ile Ardahan ve 39 konut ile Bayburt oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/kredili-k...artta-40436520
    beklenen krizin bir türlü gelememesi )
    sıfırladın mı ?

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    57
    96 mesaja 181 teşekkür aldı
    Alıntı ilyas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son derece guzel grafikler. Linkleri paylastiginiz icin tesekkur ederim.

Arkadaslar eminim burdaki herkes cesitli sektorlerde is yapiyor. Piyasalardaki nakit sorunu herkesin dilinde. Kime sorsaniz parasizliktan yakiniyor. Hatta tanidiklarimin bir kismi maaslarini bile zamaninda alamiyor. Bazi insaat muhendisi arkadaslarim 2 aydir maas alamamaktan yakiniyor. Sizin anlayacaginiz artik piyasa likit degil. Herkesin tikandigi bir nokta var.

Ama bizim ekonomi kanallarina bakinca getirdikleri uzmanlar surekli sunu soylerler. SUAN EV ALMANIN TAM ZAMANI

Artik bunu soyleyen kisilere herkes guluyor. Ekonomiden anlamayan siradan bir vatandas bile islerin ters gittiginin farkinda. Millet artik kredi cekmeye bile korkuyor. Cunku herkes son zamanlarda sunu farketti. Kimsenin isi garanti degil. Bakin devlet memuru bile olsaniz maasiniz garanti degil. Yarin sabah uyandiginizda kapida polisleri gorebilirsiniz. Bylock programi kullanan fetocu seni birkac yil once bu programin ismini duymustum whatsapp gibi bir programdir ne gerek var ya deyip yuklemedim. Allahtan yuklememisim

Tanidigim yasli bir emlakci var gecen gun denk geldik. Isler nasil dedim. Verdigi cevap beni cidden cok sasirtti. Adam birkac bankaci simsar bulmus. Kredisini odeyemeyip bankalarin el koydugu evlerin alim satimini yapiyorum dedi. Piyasada bu evlerin sayisi cok arttigindan artik kimse eski yuksek fiyatlardan evini satamiyormus. Sizin anlayacaginiz artik krediler yuzdurulemeyecek seviyeye gelmis.

Piyasanin icinde olan biri olarak size soyle diyorum. Yaklasik 30 bin dolara 3 yil sonra istanbulda luks daire satin alacaksiniz. Sadece 3 yil sabredin ve doviz birikimi yapin.

Ben FED faizleri ve turkiyedeki hukuk sistemi yuzunden her yil yaklasik %30 devaluasyon bekliyorum. Yani 2019 yilinin sonlarina dogru dolar 9 liraya yaklasabilir. Ama ev fiyatlari tam tersi dusmeye baslayacak.

Hep birlikte STAGFLASYON nedir ogrenecegiz
    hayat çok enterasan
    Teknik analiz yapmayan ve grafik paylaşmayan arkadaşlar lütfen başkalarını eleştirmeyiniz...

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    883
    1.501 mesaja 3.586 teşekkür aldı
    Alıntı ilyas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayat çok enterasan
    Bende bu basligi ariyordum. Forum cok hantal hale geldi aranani bulmak sikintili oluyor. Belkide veda zamani gelmistir fxgrup icin.

Bence Turkiye hayattan cok daha enteresan. Basligi bastan sona tekrar okudum ve turkiye de hakikaten enteresanligin amuda kalktigina tekrar ikna oldum.

soylediginiz gibi hayat enteresan.
    Every nation gets the government it deserves... Joseph Maistre

Nereden
    FxGrup HQ
    Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    1.294
    1.330 mesaja 2.513 teşekkür aldı
    My Mood
    Bored
    benim de aklıma gelmişti geçen gün, tekrar ortaya çıkması iyi olmuş...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7