+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 42 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VOB 101: Giriş

Nereden
    ankara
    Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Türkiye’de kaldıraçlı işlemler yasal olarak forex ve VİOP aracılığıyla yapılabilmektedir. Forex işlemlerinde yaşanan sorunlar sonrasında getirilen düzenlemeler ise piyasanın sonunu getirmiştir.
    Aynı süreçte VİOP’a yönelik düzenlemeler getirildi ve yatırımcının burada kaldıraçlı işlemleri daha güvenli bir şekilde yapabileceği vurgulandı.
    VİOP neden bir anda popüler oldu diye merak ediyorsanız işte tam da bu nedenlere bağlı olarak ön plana çıktı. Eğer siz de VİOP aracılığıyla kaldıraçlı işlem yapmaya karar verenlerdenseniz birazdan sizlerle paylaşacağım giriş işlemleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
    Ayrıca bilgi ve deneyim sahibi olmanız gerektiğini de unutmamalısınız. “Ben yatırım yapmayı biliyorum” demek yerine, VİOP hakkında biraz bilgi edinmeniz de yarar vardır.VİOP, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası‘nın kısaltılmış halidir.
    2005 yılında Türkiye’nin ilk özel borsası olarak Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) ismiyle faaliyet göstermeye başlamıştır. 2013 yılında ise Borsa İstanbul çatısı altına girmiş ve bir piyasa olmuştur.
    Türev araçların alım – satım işlemlerinin yapıldığı VİOP’ta, borsada olduğu gibi aracı kurumlar üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir. Buradan VİOP giriş işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Mutlu BAYRAKTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Derinlik görmek büyük avantaj sağlıyacağını düşünüyorsanız ücreti verilir o önemli değil. Önemli olan avantaj sağlaması...
    aynen katılıyorum

+ Konuya Cevap Yaz