+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 79 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Forex 241: Para yönetimi ve stop-loss kullanımı

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    754
    185 mesaja 289 teşekkür aldı
    Alıntı şanssız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günlük 50 mb gitse ayda 2 gb rahatlıkla yeter sizin hesabınıza göre ( emin olmamakla birlikte ) test sonucunu öğrenmek isterim yazarsanız sevinirim.
    siz şarja takıldınız anladığım kadarıyla bir gün gitmesi yeterli benim için nede olsa akşam evdeyiz ben şöyle bir şey düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/huawei-as...telcephuamat8g
    Yaklaşık 1 saat oldu 10 parite açıp diğerlerini gizledim (tabi diğerlerini gizleyince data çekmiyor diye düşündüm) neyse sonuçlar şöyle ,

---

http://i.hizliresim.com/bkl5Nj.png

http://i.hizliresim.com/JqpYPn.png

Özetle 1 gb fazlasıyla yeterli olacaktır
    "Peşlerinden gidecek cesaretiniz varsa , bütün rüyalar gerçek olabilir.." Walt disney..

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    20 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı mrt01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 saat oldu 10 parite açıp diğerlerini gizledim (tabi diğerlerini gizleyince data çekmiyor diye düşündüm) neyse sonuçlar şöyle ,

---

http://i.hizliresim.com/bkl5Nj.png

http://i.hizliresim.com/JqpYPn.png

Özetle 1 gb fazlasıyla yeterli olacaktır
    teşekkürler sn. mrt01 çok fazla paritenin açık olması daha fazla verimi çekiyor anlamına geliyor?

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    sizden bilgi beklerken kendim denedim kusura bakmayın iyice tembel olmuşuz açılan her parite 10-20 kb veri götürüyor fakat zaman birimini
    daha az yaparsanız yada değiştirirseniz veri çoğalıyor örn: H1: 15 KB - M30: 30 KB M15: 50 KB: M1: 200 KB yani zaman birimi düştükçe veri
    çekimi daha fazla oluyor. ayrıca açtığın bir parite bir seferliğe mahsus veri çekiyor yani aynı parite 2.sinde 1-2 kb veri çekiyor. zaman değiştirsen bile
    sonuç: 1 parite 10-20 kb.
    1 pariteden 10 tane açarsan 10 kb gider zaman birimini düşürürsen 10-20-30 katı olabiliyor.
    yani paritelere bakmak ve zaman birimini düşürmek veri artışı anlamına geliyor.

4. şanssız üyemize teşekkür edenler:

mrt01 (28/11/2016)

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    şimdi aklıma bir şey takıldı mt4 platformu kullanırken pc zaman zaman kasılıyor işlemci kontrolü yapıldığında veri kaynaklı platformdan olduğu ortaya çıkıyor
    yani demek istediğim ram burada devreye girip pc kasılmasını engellemiyormu? eğer engelliyor ise telefondan mt4 platformu ile aynı durumu yaşamamak için
    ram'in yüksek olması gerekmezmi? ayrıca işlemcinin hızıda performans açısından katkı sağlamazmı acaba? kullanan arkadaşlardan ricam

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    248
    285 mesaja 445 teşekkür aldı
    şimdi aklıma bir şey takıldı mt4 platformu kullanırken pc zaman zaman kasılıyor işlemci kontrolü yapıldığında veri kaynaklı platformdan olduğu ortaya çıkıyor
    yani demek istediğim ram burada devreye girip pc kasılmasını engellemiyormu? eğer engelliyor ise telefondan mt4 platformu ile aynı durumu yaşamamak için
    ram'in yüksek olması gerekmezmi? ayrıca işlemcinin hızıda performans açısından katkı sağlamazmı acaba? kullanan arkadaşlardan ricam
    MT tabanlı yazılım son zamanda C# dili ile geliştirildi. Bu da sizin cihazın performansına bağlı. Ram ne kadar yüksek olursa olsun CPU daki Cache Bellek düşük ise hem kasılır hemde donabilir. Bunun için PC deki grafikteki barları azaltmakta fayda var.
    Şahşen bendeki Toshiba da Cache Bellek fazl olduğundan 1996 yılına kadar M1 de 28 paritede gidebiliyorum. m5 m15 H1 ve D1 de aynı paritde açık. cache bellek 8M

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    Alıntı Haskayafx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MT tabanlı yazılım son zamanda C# dili ile geliştirildi. Bu da sizin cihazın performansına bağlı. Ram ne kadar yüksek olursa olsun CPU daki Cache Bellek düşük ise hem kasılır hemde donabilir. Bunun için PC deki grafikteki barları azaltmakta fayda var.
    Şahşen bendeki Toshiba da Cache Bellek fazl olduğundan 1996 yılına kadar M1 de 28 paritede gidebiliyorum. m5 m15 H1 ve D1 de aynı paritde açık. cache bellek 8M
    cevap için teşekkürler sn. Haskayafx donanımdan pek fazla anlamam benim anladığım şu. iş işlemcide bitiyor peki o zaman 8 çekirdekli işlemciler
    bu konuda daha mantıklı oluyor ( 8 çekirdekli işlemcilerin cash belleği herhalde 4 çekirdekli işlemcilerden daha iyidir ) gerçi ön bellek temizleme
    programları varmış onlar iş görmüyormu?

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    248
    285 mesaja 445 teşekkür aldı
    cevap için teşekkürler sn. Haskayafx donanımdan pek fazla anlamam benim anladığım şu. iş işlemcide bitiyor peki o zaman 8 çekirdekli işlemciler
    bu konuda daha mantıklı oluyor ( 8 çekirdekli işlemcilerin cash belleği herhalde 4 çekirdekli işlemcilerden daha iyidir ) gerçi ön bellek temizleme
    programları varmış onlar iş görmüyormu?
    8 cekirdekli ama CPU nun Cache Belleği ne Kadar. Bu önemli. Bende donanımdan anlamam. Ama Genelde satıcılar ucuz olsun diye Cache Bellek Miktarını yazmazlar.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    6
    Alıntı Haskayafx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 cekirdekli ama CPU nun Cache Belleği ne Kadar. Bu önemli. Bende donanımdan anlamam. Ama Genelde satıcılar ucuz olsun diye Cache Bellek Miktarını yazmazlar.
    http://www.hepsiburada.com/huawei-as...telcephuamat8g

telefon bu özellikleri yazıyor herhalde düşük değildir diye umuyorum cash belleği yanılıyormuyum?

10. 02/12/2016 12:43

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    herkese merhaba

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8