+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 43 Toplam 45 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 39 40 41 42 43 44 45 SonuncuSonuncu
Toplam 444 adet sonuctan sayfa basi 421 ile 430 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gündem haberleri

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    883
    1.500 mesaja 3.584 teşekkür aldı
    McKinsey kovulmus. Baska bir hata..

Ust akil Amerika dis guc falan filan iPhone yoksa su var bu var bizi kiskaniyorlar opuyorlar dedikten sonra git Abd sirketini ekonomi duzelsin diye danisman diye tut sonra icerde baski olunca kovmak. Hata uzerine hata.

Timarhanelik bir ulke toplumun kendisi dahil duzgun olan birsey yok malesef. Ne dediysek o oluyor.. Kendini akilli zanneden ama cikan faturalarida tipis tipis odeyenler sucusun bucusun diye sacmalamaya devam eder mi acaba..

Turk sitelerden haberleri okumuyorum ama bugun bu akillilar durumlari nasil yorumluyor diye haber altlarina baktim. Biraz duzelme var. eskiden 100 tane yorumun yarisindan fazlasi salakca olurdu simdi azalmis gorunuyor.

Cepler yanmaya baslayinca brain calisiyor herhalde. Neyse umarim ulke gelecek 15-20 senede toparlanir. Bugun baslanirsa bir ihtimal toplum olarak duzelme sansimiz var. Aksi halde duzeltecek ulke bile kalmayabilir.. Uzun ve sancili surecler herkese sabir diliyorum.
    Every nation gets the government it deserves... Joseph Maistre

2. 2 kişi Never üyemize teşekkür etti:

blabla (08/10/2018), mrt01 (07/10/2018)

Nereden
    FxGrup HQ
    Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    1.291
    1.327 mesaja 2.510 teşekkür aldı
    My Mood
    Bored
    güzel bir mckinsey eleştirisi:

oray eğin yazmış:

Bir süre McKinsey’de çalışan bir arkadaşımın annesi gazetelerde okuduklarından sonra kendi oğlundan şüphe duymaya başladı. Sık sık arayıp “Bunlar doğru mu, siz düşman mısınız, çalıştığın yer anlatılanlar gibi mi gerçekten?” diye sorular soruyor bugünlerde. Demek ki, en sevdikleri ortak payda Amerikan düşmanlığı olan Yeni Akit ve Sözcü koalisyonu algı operasyonunda başarıya ulaştı.

İstanbul ve Ankara’daki McKinsey ofisinde çalışan gençler de bir süredir işe tedirgin gidiyor. Saçma sapan protesto gösterileri, ofise yağan ve tehdit telefon ve mail’leriyle kendi vatanlarında bir “iç düşman” gibi algılanıyorlar.

Suçları Harvard, Princeton gibi hepimizin özenmesi gereken iyi okullarda okuyup, kendilerini geliştirip dünyanın en büyük finans şirketlerinin birinde iş bulmaları mı? Bu parlak beyinler Türk, görev yaptıkları yer Türkiye, bir Amerikan firmasında çalışıyor olsalar da kendi vatanlarına hizmet veriyorlar, Türkiye’nin yükselmesi için uğraşıyorlar. İçlerinden çıkanlar önemli Türk firmalarını, bankalarını yönetiyor.

KİM BU GİZEMLİ McKINSEY FİRMASI?

McKinsey sadece özel firmalarla değil, yıllardır devlet kurumlarıyla da birlikte çalışıyor. Havalimanı, Sağlık Bakanlığı, Varlık Fonu, nükleer santral projelerinde katkıları var. Garanti Bankası’nın 10.’luktan sektör lideri olmasına, Beymen’in kendini yeniden yaratıp ayakta kalmasına uzanan süreçlerde McKinsey, Bain gibi firmaların danışmanlığının payı yadsınamaz.

Dün, Türkiye’nin en önemli şirketlerinden birinin yöneticisi “Bir sürü firma McKinsey’le çalışıyor, sebebi de çok basit” dedi bana. “Çünkü çok iyiler.”

McKinsey’nin ekonomik krizde hükümete yapacağı katkı aşağı yukarı belliydi aslında. Formül ortada zaten; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizim aklımız bize yeter” anlamındaki açıklamaları da bu açıdan yanlış değil. McKinsey’nin önereceklerini Berat Albayrak’ın da bilmediği şeyler değildi, ama şirketle çalışmak hükümetin elini rahatlatacaktı. En basiti, siyasi hesaplar yüzünden alınmakta zorlanacak kararlar McKinsey bahane edilerek geçebilirdi.

Şirkette çalışan bir başka tanıdığım McKinsey’i doktora gitmeye benzetti. “İlla hasta olman gerekmiyor doktora gitmek için,” dedi. “Ama çoğu zaman hastalar geliyor. Doktor ‘Kalbin için az ye’ dediğinde de bunu zaten biliyorsun, ama doktor söylediği için uymak zorunda hissediyorsun.”

Dahası, bu anlaşmadan para alınmayacaktı. Zaten şirket birçok benzerinin aksine beğenilmezse fatura kesmiyor, anlaşma iptalinde ceza tazminatı talep etmiyor.

Uluslararası piyasalar için McKinsey’nin varlığı güvenilirlik görüntüsü katacaktı. İyi bir doktora gidiyor, tedavi olmaya niyetli, iyileşecek… Tabii, McKinsey şapkadan tavşan da çıkabilirdi. Ama bunu bilme şansımız hiçbir zaman olmayacak. Türkiye şimdi kurtuluş formülünü Abdurrahman Dilipak’tan bekliyor.

4. exxx üyemize teşekkür edenler:

respect+ (10/10/2018)

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    784
    653 mesaja 1.001 teşekkür aldı
    My Mood
    Fine
    Ireland's foreign minister Simon Coveney was out on the wires in the last hour, saying that it is far too soon to be claiming an agreement as there is still a lot of work to be done on Brexit deal.

My understanding is that nothing has been agreed and there isn't an agreement on a way forward on Brexit deal yet, he further added.
    ' Hiçbir korkuya benzemiyor Halkını satanın korkusu '

6. assassin üyemize teşekkür edenler:

respect+ (11/10/2018)

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    883
    Alıntı Never Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesaj 1

Ekonomik kriz ihalesi zaten uyumakta olanlari dahada uyutmak icin Pastor Brunson a yikilmisti. Ihale guzelce icerde yedirildi. Artik birakma zamani

Birakildiktan sonra yeniden uzun vadeli dolartl giris kollayacagim. Komedi filmi.. 16 sezondur devam ediyor. Ilk 6 sezon gercekten iyiydi ama son 10 sezon rezalet otesi. Izleyenler memnun gerci. Belkide ben anlayamiyorum komedi isinden.

Piyasa notu: Komedi filminin yonetmeninin Abd de pastor icin soz verdigi soyleniyor dolartl son hareketlerin temeli.

Mesaj 2

Bu arada birde dedikodu bilgi nasil anlarsaniz artik pazarligin halkbank para cezasi ver papazi al papazi hikayesi ile alakasinin olmadigi dedikodusu var

Zarrabin otmeye devam ettigi ve meselenin yoetmenlerden yapimciya kadar uzandigini pazarligin yeni davalar gelmesin uzerinden sekillendigi soyleniyor. Kisacasi kimsenin aman ceza gelmesin halkbank a vatandaslarimiz daha da ezilir fakirlesir derdinde oldugunu dusunmuyorum. Bu isin sos tarafi olsada olur olmasada

Tamamen bir dedikodudur
    WHITE HOUSE REACHED DEAL WITH TURKEY TO RELEASE PASTOR: NBC
    https://www.nbcnews.com/news/amp/ncn....co/L4JvAVpdbl

Bakalim yarin ne olacak. Dedikodu idi gercek oldu olursa birkac sey daha yazmak isterim. Cekilin yoldan osmanli torunlari geliyor... mu?

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    883
    15 gun once soz verildigini yazmistim. Bugun bu anlasmanin sizmasi ile eger yarin yada onumuzdeki gunlerde birakilirsa muz ulkesi olarak gorulen ulke tescilli muz ureticisi olur.

Komedi filmi gibi ulke.. birakmazsan bu seferde geri donulemez baska bir hasar olusacak.. super guc turkiyenin dramatik durumu. Eskiden cok uzuluyordum fakat artik isin sadece ticari kismi yani trade tarafina odaklaniyorum.

Birakilirsa yarin bir sure taban olusumundan sonra yeni bir uzun soluklu giris icin bekleyecegim. Genelde orta ve uzun tl ile 5000 piplik poz aliyorum. Bekleyelim bakalim birakmazlarsa mevcutta pozisyonum yok. 6.59 uzerini beklerim girmek icin

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    784
    653 mesaja 1.001 teşekkür aldı
    My Mood
    Fine
    Nasıl yani,
    Mahkeme beyaz sarayı itirafçı olarak pişmanlık yasasından mı faydalandırdı?
    Casusluk ağır bir suçtur. Dünyanın her ülkesinde.
    ' Hiçbir korkuya benzemiyor Halkını satanın korkusu '

Nereden
    FxGrup HQ
    Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    1.291
    My Mood
    Bored
    alman ajanına (sözde gazeteci) yaptıkları gibi amerikan ajanında da (pardon papaz) aynı süreç izlenebilir.

mahkeme devam eder, mahkeme sırasında tutuksuz yargılamaya hükmedilir, adam serbest kalır.

Söz konusu devlet çıkarı olunca ortada tarafsız yargı diye birşey kalmıyor ne yazık ki. Şerefsiz Amerika'nın yargısı çok tarafsız da o yüzden mi Hakan Atilla'ya ceza verdiler? çok demokratik, çok liberal, çok insan hakları savunucusu ülkelerin işine gelmeyince nasıl kendi çıkarları uğruna hayvanlaştığını hep görüyoruz. Ama onlar batı ülkesi tabii. Medeniyetin beşiği, insanlığın yüz akı, demokrasinin ve dünya barışının savunucusu. Bize ancak hayran hayran seyretmesi kalır.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    883
    Atilla davasi ile bunun ne alakasi var.

Atilla davasi finansal bir suc. Sucun bas mimari itirafci olmus. Icerigi siyasi olur olmaz tatisilir. Ama davanin gidisat seklinin siyaset ile ilgisi yok. Bagirip cagirdin hit tit pit dedin adamlarda bizde yargi tarafsiz dedi.

Diger tarafta bizde darbe oldu teror var su var bu var diyorsun yuzlerce vatandasin öldurulmus bunun parcasi oldugunu idda ettigin adamin serbest birakilacagini 20 gun once American basini yaziyor ve bunu kalkip olur boyle seyler diye izah etmek.. her konuyu sivazlamak konusunda cag atlamis ulke. Medya olmayinca ulkede boyle oluyor..

Su saatten sonra o anlasma varsa bile birakilmamasi gerekir. Deniz Yucel olayi tam bir facia oldu. Bu ondan daha agir olur. Biz muz cumhuriyeti kabile devletimiyiz sorusunun cevabi olur bu global anlamda.

Birakilirsa eger birkac ornek baslik

Amerika diz coktu
    Papaz musluman oldu
    Papaz girdi imam cikti
    Papaza feto oyunu
    Papazda feto magduru

Komedi ulkesi: ) neyse umarim birgun hersey guzel olur.

Nereden
    FxGrup HQ
    Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    1.291
    My Mood
    Bored
    Nasıl ne alakası var?

ABD demiş ki ben İran'a yaptırım uyguluyorum. Ben mecbur muyum sırf ABD kafasına göre yaptırım uyguluyor diye, onun istediğini yapmaya?
    Mecburen doğalgaz alacağım karşıdan, sana ne benim ticaretimden?

Yine de sırf ABD'nin gücü yüzünden mecburen altın ticareti gibi saçma bir yola sapıldı. Orada da bir ton rüşvet, pislik dönmüş ne yazık ki. Orada dönen rüşvetin vesairenin elbette savunulacak bir tarafı yok. Keşke zamanında bunun da hesabı sorulabilseydi. Ancak ABD'nin sırf kendi yaptırımına uymuyor diye Türkiye'yi cezalandırmasına ben karşı çıkarım arkadaş. Sırf siyasetçileri sevmiyorum diye de yanlış birşeyi savunmam.
    İçeriği siyasi değilmiş, nasıl değil? En başından sonuna kadar siyasi davadır.

ABD, kendi çıkarı için yargısının dibine kadar siyasallaştıracak, Türkiye'yi küçük düşürmek ve sıkıştırmak için herşeyi deneyecek, her türlü pisliği deneyip Türkie'yi zorlayacak. ama Türkiye mecburen anlaşma yoluna gidip papazı salınca tu kaka...

Alman ajanını bıraktı da ne oldu? Yer yerinden mi oynadı? Hayır, alın bakın son ilişkilere, herşey normale döndü. Ama arkada kim bilir ne kirli pazarlıklar döndü? Buradan bakınca devletlerin ilişkilerin bir sürü kirli nokta var. Ama doğru, sadece Türkiye'nin her yaptığı boktan, diğer herkes medeniyet beşiği...

Son olarak siyasetçinin attığı hamaset nutukları beni ilgilendirmez. Müşterisine göre şerbet veriyor. Vermesin diyebiliriz, dürüst konuşsun diyebiliriz, milleti gazlamasın diyebiliriz, alçakgönüllü olsun diyebiliriz, medyasına trollerine bir çeki düzen versin diyebiliriz, bunların hepsi ayrı konular. Oy vereni düşünsün bana ne? Burada mesele Türkiye'nin çıkarı. Amerika yapınca büyük medeniyet, demokrasi beşiği, Türkiye yapınca muz cumhuriyeti...

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    883
    Tartismayacagim. Sonuc degismeyecek..

Elma ile muz kadar iki farkli olayi karistirip isi duzeltmeye calisiyorsun. Biri finansal suc digeri teror darbe ölum vs..

Biri siyasi yada degil yargilamis cezasini kesmis iceri koymus. Tekrar finansal suc. Sucun tarafi ulkenin tum girisimlerine ragmen yargilamanin yapildigi ulke yargi bagimsiz deyip cikmis.

Digeri ulkede su kadar adam öldurulmus teror darbe vb parcasi oldugu soylenen adamin yargilama esnasinda siyaset devreye girmis kisaca birakilirsa koskoca ulkeyi diz cokturmus bunuda 20 gun once abd basini yazmis..bir kere suclarin benzerliginin alakasi yok. Anlasma yapacaksan adami yargilarsin sonra ajan degis tokus yasasi var zaten usulunce yaparsin ne yapacaksan. Buyuk devletsin ya..

Kendi kendine ters algi yapiyorsun. Sanki bir benzeri Abd de olmus da turkiye de istedigini almis mis.. peki birgun abd de darbe olur yuzlerce Abdli öldurulur ise abd bir turkun parmagi var der alir iceri atar yargilama esnasinda baskaniniz kukrer asar keser sonra gider cikartirsin o adami. O zaman vay nasil olur derim bende. Abd muz degil lolipop ulkesi derim..

Uzatmayayim. Deniz yucel olayinda olan etkiyi zaten anlamadigin bu papaz olayinin gidisatindan belli..

Neyse ne haliniz varsa gorun.. umarim hersey istediginiz gibi olur.

+ Konuya Cevap Yaz