+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Değişen risk algısı

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    44
    299 mesaja 538 teşekkür aldı
    YENİ OYUN
    Gerek FED gerekse ECB ve dahi swiss bank beklentileri boşa çıkardı aslında doğru olanı yaptılar ve spek lerin planı bozuldu .....
    Aslında sadece A planları bozuldu onlarda plan bitmez euro bölgesini ve ABD yi zorladılar ama yanlışa düşüremediler bi müddet kağıtların yeniden karılması gerekiyor ama sırada başka bir piyasa var
    bu sefer istediklerini alırlar bir millet yıllardır başbakan seçemez mi seçemezsen bi bedeli olmaz mı zavallı japon askerleri bir zamanlar ne de onurlu idiler..;

yen değerlenmeye devam eder sonrada geldiği yere gider...
    Bedava dinamit olsun dibimde patlasın diyenlerden olmayınn!

SWINGTRADE facebook.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    44
    Alıntı bombacı mülayim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son olarak altın düşüşte.ımf altını satacak belliki bu seviyelerden değil onun vakti gelmedi .bu düşüş kısa vade de sonlanır herkes uyanık olsun altın trenine binmeyi ihmal etmeyin altın ve gümüş alın varsın swap işlesin pozisyonun üstünde oturun hatta mümkünse fiziki gümüş alın ve yıllarca saklayın kendinizi bu soygundan kurtarın
    IMF Fon miktarını artırma kararı almış,bide üstüne altın ve gümüş teki sert hareketleri koyunca IMF nerden fon bulacak üye ülkelerden mi yoksa kendi varlıklarından mı yani elindeki binlerce ton altını yavaş yavaş satarak mı satarsa yakında haber ajanslarına satışları yansır.altındaki hareketi ben bu şekilde yorumluyorum vee

son olarak EURO bölgesi sarkozy merkel yaklaşan seçimler öncesi kurtarıcı pozisyon alıp seçimleri kotarabilecekler mi.bi düşünelim kurtarıcı pozisyon nasıl olur euro ve euro bölgesini ipten alarak, tıpkı bugünlerde olduğu gibi....
    euro bölgesi bu sefer FED in başardığını yapacak mı? neden olmasın ..

SWINGTRADE facebook.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    44

Kartlar yenİden karilirken

Alıntı bombacı mülayim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YENİ OYUN
    Gerek FED gerekse ECB ve dahi swiss bank beklentileri boşa çıkardı aslında doğru olanı yaptılar ve spek lerin planı bozuldu .....
    Aslında sadece A planları bozuldu onlarda plan bitmez euro bölgesini ve ABD yi zorladılar ama yanlışa düşüremediler bi müddet kağıtların yeniden karılması gerekiyor ama sırada başka bir piyasa var
    bu sefer istediklerini alırlar bir millet yıllardır başbakan seçemez mi seçemezsen bi bedeli olmaz mı zavallı japon askerleri bir zamanlar ne de onurlu idiler..;
    yen değerlenmeye devam eder sonrada geldiği yere gider...
    kış baharı kısa olur euro bölgesi bu hafta bir hareket planı ortaya koyacak gibi ama değişen çok bişey olmaz kısa vadeli düzeltmeden öteye gitmez ama bu düzeltmede 6-8 hafta sürebilir. Esas hareket bu süreden sonra olur.

EMTİA piyasalarında ki geniş dalgalanmalar büyük pozların kapanması ile alakalı bir sonrasına hazırlık kış yaklaşıyor zor bir kış ve puslu bir bahar bizi bekliyor.

KASIM AYINA HAZIRLIK YAPIN FON OLUŞTURUN VE BEKLEYİN, BEKLEYİN RESESYON KENDİNİ GÖSTERİR MUHTEMEL Kİ HAREKET ASYADAN ONURLU İNSANLARIN PİYASALARINDAN BAŞLAR. VE OZAMAN FONUNUZU KULLANIN TAM BİR SWİNGTRADE OLACAK BELKİDE 2008 DEN DAHA SERT HAREKETLER GÖRÜLECEK ... pozisyon almak için beklemeye değmez mi

SWINGTRADE facebook.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    44
    NASH DENGESİ :
    Oyun Teorisi'nin en önemli araçlarından biri olan Nash dengesi, oyuncuların belli özellikler taşıyan strateji seçimlerine verilen isimdir.
    Her oyuncu, oyun içinde elinde olan eylemlerden birini seçmiş olsun, ve tüm oyuncuların böyle bir seçim yaptığını düşünelim. Bir oyuncu için seçilmiş eylem, diğer oyuncuların seçtikleri eylem gözetildiğinde oynanabilecek (getiri anlamında) en iyi eylem ise, ve bu özellik tüm oyuncular için sağlanıyorsa, bu eylemler bir Nash Dengesi oluşturur.
    Oyuncular, yalın eylemler seçebilecekleri gibi, birden çok eylemi , belli bir olasılıkla oynamayı da tercih edebilirler.
    Nash Dengesi, Oyun Teorisi kavramına önemli katkıları olan Amerikalı matematikçi John Nash'in adıyla anılmaktadır. Analitik anlamda benzer bir gözlemde bulunan ilk kişi Antoine Augustin Cournot isimli Fransız bir matematikçidir. Cournot bu olguyu iki firmanın, eş zamanlı olarak üretim miktarını belirledikleri kuramsal bir pazar için gözlemlemiş ve detaya dökmüştür. John Nash, 1950 yılında yazdığı doktora bitirme tezinde, bu dengenin, oyuncuların fayda fonksiyonlarının belli özellikleri sağladığı tüm oyunlarda var oduğunu ispatlayarak 1994 Ekonomi Nobel Ödülü'nü almıştır.
    Farklı bir tanım yapmak gerekirse
    Her oyuncu, oyun içinde elinde olan eylemlerden birini seçmiş olsun, ve tüm oyuncuların böyle bir seçim yaptığını düşünelim. Bir oyuncu için seçilmiş eylem, diğer oyuncuların seçtikleri eylem gözetildiğinde oynanabilecek (getiri anlamında) en iyi eylem ise, ve bu özellik tüm oyuncular için sağlanıyorsa, bu eylemler bir Nash Dengesi oluşturur. Bir başka deyişle, hiçbir oyuncu, rakip oyuncunun stratejisi sabit alındığında, kendi eylemini değiştirerek kazancını arttıramaz.
    Bir başka oyun da şöyle olabilir: Ben birden fazla sığınağın bulunduğu bir savaş alanındayım, siz de küçük bir uçakla tam üstümde daireler çiziyor ve tepeme bir bomba bırakmak için fırsat kolluyorsunuz. Normalde benim çevredeki en sağlam görünüşlü sığınağı seçmem ve orada saklanmam gerekir ama sizin de normalde yapabileceğiniz en doğru iş benim en iyi sığınağı seçmiş olabileceğimi düşünerek orayı bombalamaktır. Bunu bildiğim için benim o denli sağlam görünmeyen ikinci sığınağı seçmem gerekmez mi? Eğer ikimiz de çok akıllıysak olasılıklara dayanan stratejiler izleriz. Örneğin ben çevredeki çeşitli sığınaklar arasında bana en fazla kurtulma şansı verecek özelliklere sahip olanları arar, bundan sonra nereye saklanacağımı belirlemek için yazı-tura atar ya da gelişigüzel sayılardan oluşan bir liste kullanırım. Siz de beni vurma şansınızın en yüksek düzeyde olduğu sığınağı belirlemek için benzer biçimde olasılıklardan yararlanırsınız. Bu size saçma gelebilir ama ikimiz de akılcı davranabiliyorsak yapacağımız budur. Doğal olarak ben hareketlerimi gizlemezsem sizin işiniz kolaylaşır, buna karşılık siz de nereyi bombalamayı tasarladığınızı bana sezdirmemeye çalışmalısınız. Günlük hayatta patronunuz, sevgiliniz ya da ülkenizi yönetenlerin sizi yönlendirmeye çalıştığını sık sık görürsünüz. Size önerdikleri oyun, seçeneklerden birinin kesinlikle daha parlak göründüğü bir seçimdir. Bu seçenekte karar kıldığınız zaman karşınıza yeni bir oyun çıkar ve böylelikle kısa bir süre sonra akılcı seçimlerinizin sizi aslında hiçbir zaman istememiş olduğunuz bir yere getirdiğini görür ve tuzağa düştüğünüzü anlarsınız. Bu noktaya gelmemek için yapacağınız şey arada bir beklenmedik biçimde davranmaktır. En çekici görünen seçeneklerden uzak durduğunuz zaman kaybettiğiniz şeylerin karşılığında daha özgür olabilirsiniz. Doğal olarak hedefiniz sadece beklenmedik biçimde davranmak değil, bunu belli bir olasılık stratejisine uygun olarak yapmaktır.(wikipedia alıntısı fena bir özet değil)

TÜM PİYASA OYUNCULARININ BİLDİĞİ VE KULLANDIĞI TEORİ BUDUR.

swing trade özünü nash dengesi oluşturur.daha ilerleyen zamanlarda paylaşım yaparım ama önce ilgilenenler nash dengesi ve oyun teorisi ile bilgilenmeli...

SWINGTRADE facebook.

5. 2 kişi bombacı mülayim üyemize teşekkür etti:

fx35 (07/10/2011), pairsniper (07/10/2011)

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    44

Uploaded with ImageShack.us

S&P yükseliş hedefi 1310 uzanabilir sonrasında 100 puanlık düşüş beklenebilir özellikle önümüzde ki günlerde

silver hızlı yükselişini 36.7-37.1 seviyesine taşıyabilir burdan başlıyan geri çekilme hedefi 33 dolar seviyesi uygun gözükmekte

son olarak eur 14250 ve biraz üstü 14340 seviyelerine uzanabilir ancak geri çekilme hareketi 13940-13900 a kadar sürebilir.

teknik bir yana temel de bu hafta eur karalarının değerlendirilmeleri eleştirileri ve olumsuz yanları gündeme gelebilir.

SWINGTRADE facebook.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    44

T.c merkez bankasi ve eleŞtİrİlerİ

Hafta içi yazı yazmak için çok vaktim olmuyor bu yüzden form yazılarına cevap yazamadığım oluyor.
    Mesleğim tıp doktorluğu iç hastalıkları ve onkoloji uzmanı olarak yoğun bir şekilde çalışıyorum bir de ekonomist yönüm var ki 1994 den beri piyasa takibi yapıyorum (lise yılları ki okadar yaşlı değil)

Geçen hafta forumda ve basın da çok sık Merkez bankasına (M.B) yoğun eleştiriler vardı kurlara olan müdahalelerden dolayı.bu noktada ciddi bir takdirimi hemen ifade etmek istiyorum ki bu merkez bankası başkanı ve tüm çalışanlarına takdir teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.Zira devletimizin bir çok kurumu gibi müthiş bir değişim ciddiyet ve bilimsellik içeren çalışmalar yapıyorlar.
    1990-2000 yılları kayıp yıllarından sonra kurumlarımız ciddi değişim geçirde ve en önemlisi gerçekten çok yüksek kalitede insan gücü vatansever çalışanların önleri açıldı.

Bu konuyu uzatmadan sizlere şunu ifade etmek istiyorum ki M.B dünya piyasalarının hem temel hem teknik, ellerindeki geniş veri sepeti ile çok iyi analiz etmekte ve önden gitmekte öncü olmakta bu önden gidişi yatırımlarımda- ciddiyetle söylüyorum -kullanmaktayım .

proaktif yönetim eleştirilebilir ancak bu adamlar salak değil.örn usdtry yapılan müdahale ve son 5 ayaklı mücadele karar zamanlaması gerçekten mükemmel idi dünya piyasalarını ne kadar yakın takip ettiklerini gösterir.gün içi yön konusunda karasız kalırsanız en azından merkez bankası döviz ihalelerine bakın bu bile size çok şey söyler....

SWINGTRADE facebook.

Post Thanks / Like
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    çok güzel açıklamışsın hocam.

+ Konuya Cevap Yaz